W dzieciństwie moją ulubioną serią książek były przygody Pana Samochodzika. A wśród nich „Pan Samochodzik i zagadki Fromborka”. Od momentu przeczytania tej książki chciałam zwiedzić Frombork. I wreszcie po jakiś 20 latach udało się dojechać i zobaczyć.
Wszyscy wiedzą, że Frombork to Mikołaj Kopernik i katedra. No faktycznie. Katedra jest i to taka, że szczęka opada. Absolutnie polecam zwiedzić. Ale mnie zainteresowało jeszcze jedno miejsce – Szpital Św. Ducha, w którym obecnie znajduje się muzeum historii medycyny.
Muzeum jest niewielkie, ale bardzo ciekawe. Wśród eksponatów sporo informacji o ziołolecznictwie i o tym jakie właściwości przypisywano roślinom. Zachwyciło mnie to małe, śliczne muzeum. Koniecznie wpadnijcie i podrzućcie zdjęcia ogrodu ziołowego. Ja niestety zwiedzałam zimą, więc zioła były pod śniegiem.
Więcej o muzeum możecie przeczytać TUTAJ a poniżej kilka zdjęć na zachętę. Enjoy!






