Jak wybrać garaż blaszany na działkę?

0
57
4/5 - (1 vote)

Garaż blaszany 3×5, czyli jak zabezpieczyć sprzęt na działce

Nie wiesz, jak chronić auto na budowie? A może potrzebujesz przestrzeni na kosiarkę i sprzęt ogrodowy? Jest wiele powodów, aby sprawić sobie garaż blaszany 3×5 i postawić go na działce. Przyjrzyjmy się zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Solidna konstrukcja na każdą pogodę

Tzw. blaszak zwykle nie kojarzy się z czymś solidnym. To jednak zależy. Jednym z czynników jest rodzaj blachy. Porządny garaż blaszany 3×5 powinien być wykonany ze stali ocynkowanej. To gwarancja ochrony przed korozją. Długoletnia ekspozycja na deszcz i śnieg nie spowoduje trwałych uszkodzeń.

A skoro już o trwałości mowa, garaż z blachy ocynkowanej będzie odporny na zniekształcenia. Mróz w lutym, mokry śnieg czy upał w sierpniu – pogoda ma negatywny wpływ na strukturę metalu. Odpowiednio przetworzona stal pozwoli utrzymać obiekt w całości. W związku z tym nie powstaną szpary, do których mogłyby wlatywać ptaki. A i złodzieje będą mieli trudniej.

Garaż blaszany 3×5 z bramą

Na bezpieczeństwo garażu wpływa również brama. Może być zwyczajna, otwierana na kłódkę. Może to być także brama uchylna z nowoczesnym zamkiem. Istnieje wiele opcji i dobrze jest sprawdzić, jakie możliwości oferuje sprzedawca. Mocna blacha i zamek w drzwiach ma sporo sensu, jeśli garaż na działce powinien chronić samochód.

Funkcjonalna brama uchylna to również wygoda. Takie systemy otwierają się z łatwością. Zwykle wystarczy do tego jedna ręka. Brzmi komfortowo, prawda? A co powiesz na okno w garażu? Takie rozwiązanie może okazać się przydatne, gdy w środku leżą różnorakie meble ogrodowe. Wówczas otwiera się okienko, żeby zapewnić odparowanie wilgoci. Opcja instalacji okna w blaszaku to więc rzecz warta rozważenia.

Dach dwuspadowy w garażu czy płaski?

To wbrew pozorom bardzo ważne pytanie. Garaż blaszany 3×5 z dachem dwuspadowym znacznie lepiej odprowadza śnieg zimą. Choć płaskie konstrukcje są zwykle pochylone, spore ciężary i tak zalegają na górze. W takiej sytuacji zagrożenie zawaleniem jest dość spore. Szkoda by było, żeby przez to zniszczyć sobie auto.

Poza tym płaski dach garażu trudniej się czyści. Konstrukcje dwuspadowe pod tym względem wypadają znacznie lepiej. W gruncie rzeczy gałęzie i liście w większości zsuwają się same. Resztę można spłukać wężem wodnym i po sprawie. Czysty garaż dwuspadowy 3×5 prezentuje się okazale. Nawet jeśli stoi przy działce rekreacyjnej.

Szybki montaż

Blaszak 3×5 na działkę wystarczy, aby zmieścić w nim najważniejsze sprzęty, w tym samochód. Czy to znaczy, że montaż zajmie długo? Niekoniecznie. Wiele zależy od oferty sklepu. Możliwe, że w cenie garażu uwzględnione będzie złożenie konstrukcji przez fachowców. Zajmie to stosunkowo niewiele czasu, ponieważ w grę wchodzą gotowe elementy skręcane za pomocą śrub.

Nowoczesna konstrukcja garażu pozwala także na prosty demontaż. Może to być potrzebne w przypadku zmiany lokacji. A jeśli na działce trwa jakaś budowa, po jej ukończeniu blaszak może już nie być potrzebny. Wtedy wystarczy go rozebrać i sprzedać. Aby to sobie umożliwić, trzeba wpierw się upewnić, że dany produkt faktycznie jest tak łatwy w obsłudze.

Blaszak w rozsądnej cenie

Na koniec trzeba pomyśleć o kosztach. Solidny garaż blaszany 3×5 nie musi być zbyt drogi. Nie powinien też być za tani. Niska cena zwykle oznacza gorsze wykonanie. Przepłacać też nie ma co. Optymalny koszt garażu z blachy to zatem ok. 5000 zł. Taka cena wydaje się najbardziej rozsądna, zważywszy na jakość konstrukcji. Praktyczne aspekty użytkowania też mają znaczenie. Weź to pod uwagę podczas przeglądania ofert w sieci.