Materac 180×190 cm o właściwościach dostosowanych do potrzeb

0
351
5/5 - (1 vote)

Jaki model materaca wybrać? Jest to pytanie które nasuwa się większości klientom, którzy przymierzają się, aby kupić materac 180×190 cm z przeznaczeniem dla dwóch osób. Wybór materaca, gdzie mają użytkować dwie dorosłe osoby, zazwyczaj z różnicą wagową bywa faktycznie problematyczne. Jednak przy pomocy doradców zajmujących się sprzedażą materacy 180×190 cm będzie to dużo łatwiejsze. Konsultanci chcąc zapoznać się z oczekiwaniami i potrzebami klientów, przeprowadzą rozmowę na podstawie, której oferta zawęzi się do modeli materacy najbardziej pasujących do użytkowników.

Konstrukcja materaca 180×190 dla pary

Duży wpływ na żywotność materaca, odczuwany komfort ma konstrukcja jaką użyto w konkretnej budowie materaca 180×190 cm. Poleca się by powierzchnia na której śpią dwie osoby, była mocna, stabilna, zwarta i trzymająca formę. Taki właśnie jest multipocket, na który składają się sprężyny w kształcie walca, umieszczone w kieszonce materiałowej w ilości 510 sztuk. Multipocket poprzez zwiększoną ilość punktów podparcia, generuje stałą, mało elastyczną powierzchnię, na której dwie osoby o różnej wadze ciała nie odczuwają swoich wzajemnych ruchów. Na tak przygotowaną bazę (konstrukcję) można nałożyć surowce w stupniu pasującym do oczekiwań i potrzeb klientów. Stopień twardości wynika z nałożonych warstw surowców, jako warstwa wykańczająca. Materace występują w czterostopniowej skali, od miękkich po bardzo twarde.

Surowce, stopień twardości i ich właściwości w materacu 180×190

– Pianka poliuretanoowaT25 w stopniu H2 średnio twardym, jest kluczowa w budowie materacy, stanowi bazę, na którą nakłada się kolejne warstwy surowców. Pianka T25 jest w stopniu średnio twardym, wystarczająco dobrze podpiera naniesiony ciężar.

– Pianka lateksowa jest surowcem o podniesionej sprężystości H2), odporna na wypracowania, posiadająca w swojej strukturze kanaliki wentylujące. Jest też surowcem najczęściej wybieranym, a to ze względu na komfort użytkowania, jest delikatny ale nie tworzy zapadania

– Pianka profilowany molet o nieregularnej strukturze doskonale dopasowuje się do ciała, a przy tym generuje mikro masaż. Molet jest w stopniu średnio twardym H2, dobrze podtrzymuje ciężar ciała.

– Pianka visco memory, surowiec plastyczny, zmiękczający się pod wpływem ciepła i nacisku. Pianka visco otula ciało, tworząc na powierzchni swego rodzaju odlew. Pianka visco wykorzystana w pojedynczej warstwie utrzymuje powierzchnie w stopniu H2 średnio twardym, a w podwójnej zmienia ją w H1 miękki.

Gdzie kupić dobrej klasy materac 180×190 cm?

Pozostałe surowce to te, które zmieniają strony materaca na twarde i bardzo twarde. Do uzyskania tych twardości wykorzystuje się maty: kokosowe, trawę morską i końskie włosie. Stopień bardzo twardy uzyskamy po konfiguracji dwóch mat utwardzających np. kokos i końskie włosie. Nie trać czasu na weryfikowanie tych wszystkich informacji. Prościej, szybciej i trafniej dokonasz zakupu korzystając z wiedzy profesjonalistów Sweetsen.pl