4.5/5 - (2 votes)

Czas na niczym niezmącony odpoczynek na tarasie! Jak zapewnić sobie odpowiednie do tego warunki? Choć nie możesz uchronić się przed głośnymi pracami remontowymi u sąsiada czy hałasem z ulicy, warto zadbać o osłonięcie tego miejsca przed wiatrem. Ten może być równie uciążliwy, co dochodzące z otoczenia odgłosy! Jakie rolety na tarasie najlepiej chronią przed wiatrem? Odpowiadamy!

Praktyczne rolety na tarasie

Masz taras i wciąż zastanawiasz się, czy warto zamontować na nim rolety? Odpowiadamy: to dobre rozwiązanie! Rolety chronią przed słońcem, dzięki czemu możesz odpoczywać przed domem, nawet kiedy temperatury sięgają zenitu. To nie wszystko. Rolety na tarasie to także zabezpieczenie przed deszczem oraz sposób na zapewnienie Tobie i pozostałym domownikom prywatności. Zasłaniając je, uchronisz się zarówno przed opadami, jak i wścibskimi spojrzeniami osób znajdujących się w pobliżu Twojej posesji.

Rolety na taras od wiatru. Które modele sprawdzą się, kiedy pogoda nie dopisuje?

Szukając rolet na taras, które zapewniają dobrą ochronę od wiatru, zwróć uwagę na te modele:

  • Rolety materiałowe – najlepiej wykonane z tkanin syntetycznych, odporniejszych i trwalszych niż materiały naturalne.
  • Żaluzje drewniane – nie tylko skutecznie zabezpieczają przed wiatrem, ale też efektownie wyglądają. Szczególnie jeśli taras także wykonany jest z drewna.
  • Rolety screen – ograniczają przenikanie wiatru do budynku czy miejsca, w którym zostały zamontowane. Ponadto są nieocenione pod względem ochrony przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

A może rolety rzymskie na tarasie?

Jedną z opcji, na jaką możesz się zdecydować, są rolety rzymskie na taras. Czy dobrze chronią one przed wiatrem? Tak, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na odpowiedni model, wykonany z grubszych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Lekkie tkaniny nie będą w tym przypadku wystarczające. Pamiętaj też, by zadbać o prawidłowy montaż osłon – warto zdecydować się na dodatkowe elementy uszczelniające, które sprawią, że ochrona przed wiatrem będzie skuteczniejsza. 

Co równie ważne, rolety rzymskie na taras pełnią też inne funkcje:

  • pozwalają na precyzyjną regulację światła,
  • uatrakcyjniają wygląd tarasu,
  • chronią przed słońcem,
  • zwiększają prywatność osób odpoczywających na tarasie.

Chroniące przed wiatrem rolety na tarasie: podsumowanie

Po przeczytaniu naszego poradnika wybór rolet na taras, które dobrze chronią przed wiatrem, nie sprawi Ci trudności. Pamiętaj, żeby dopasować osłony do jego wielkości. Zwróć uwagę także na trwałość materiałów, z których zostały wykonane rolety na tarasie. Najlepszym rozwiązaniem są modele z tworzyw łatwych do czyszczenia, na przykład z zaimpregnowanego poliestru. Równie istotny jest ich wygląd – dlatego zdecyduj się na wersję, która współgra nie tylko z aranżacją tarasu, ale i całej posesji. 

Osłony spełniające wszystkie te warunki zamówisz w sklepie online Familyrollo.pl. Chcesz dowiedzieć się więcej o roletach tarasowych? Przeczytaj poradnik: https://familyrollo.pl/blog/jak-oslonic-taras-przed-sloncem-rolety-rzymskie-na-taras-sprawdza-sie-idealnie