4/5 - (1 vote)

W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów chce kupować wytrzymałe produkty i akcesoria. W przypadku bram wjazdowych nawet małe elementy, takie jak rolki do wózków bramowych, mają ogromne znaczenie dla codziennego użytkowania bramy i jej sprawnego funkcjonowania. W artykule wyjaśniamy, jakie rolki warto wybrać.

1. Zalety bramy przesuwnej

2. Jakie rolki do wózków bramowych wybrać?

Producenci bram i akcesoriów do bram przesuwnych mają w ofercie wózki bramowe wykonane z wytrzymałych materiałów. Im wyższa jakość produktu, tym dłuższy czas korzystania z detali takich jak wózki bramowe i części (takie jak rolka metalowa lub rolka tworzywowa). Rolki do wózków bramowych powinny gwarantować cichą pracę, być odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych i korozję. Rolki powinny być też odporne na ścieranie. Rolki i wózki w rzeczy samej stanowią najważniejsze części składowe bram przesuwnych, gdyż to właśnie od nich zależy satysfakcja z korzystania z bramy.

Zalety bramy przesuwnej

Przede wszystkim bramy przesuwne są komfortowe w użytkowaniu. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują wiele przestrzeni. Można je obsługiwać w sposób automatyczny lub manualny. Na rynku można wybrać bardzo ciekawe pod względem designerskim bramy przesuwne. Kolorystyka i styl bram bez problemu może być dostosowana do indywidualnego gustu. Każdy, kto ma ten rodzaj bramy, liczy na to, że brama będzie pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Jak najbardziej jest to możliwe, ale z należytą starannością należy dobrać najlepsze wózki i rolki do wózków bramowych. Jakość ma ogromne znaczenie, dlatego nie ma co na tych detalach oszczędzać. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Może to się przytrafić na przykład w sytuacji konieczności pilnego wyjazdu. Taka awaria bramy może zniwelować wszystkie plany.

Jakie rolki do wózków bramowych wybrać?

Bez wątpienia rolki to najważniejsze detale wózków do bram przesuwnych. Od rolek zależy, czy brama będzie mogła sprawnie się przesuwać. Na rynku występują dwa rodzaje rolek: metalowe i poliamidu (z tworzywa). Rolki wykonane z tworzywa sztucznego są lżejsze. W szczególności są polecane do bram na użytek prywatny (czyli do domów jednorodzinnych, działek rekreacyjnych). Do ciężkich i masywnych bram rekomendowane są metalowe rolki. Takie rolki mają zastosowanie w bramach w obiektach przemysłowych i użytkowych. Rolki z metalu mogą generować hałas, dlatego montuje się je wszędzie tam, gdzie głośniejsze dźwięki nie mają większego znaczenia.