5/5 - (1 vote)

Solarna roleta zewnętrzna bardzo atrakcyjnie prezentuje się na dachu i nadaje budynkom nowoczesny wygląd. Jednak nie tylko z powodów estetycznych zasilana energią słoneczną roleta na okno dachowe jest tak bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednym z wielu atutów zewnętrznych rolet solarnych jest ich funkcjonalność, dzięki której przebywanie na poddaszu staje się zdecydowanie przyjemniejsze. Co jeszcze oferują solarne rolety na okna dachowe?

Jak działają zewnętrzne rolety solarne na okna dachowe?

Solarne rolety zewnętrzne na okna dachowe sterowane są automatycznie, np. pilotem czy aplikacją i napędzane są energią słoneczną. Zamknięte zaciemniają poddasze i chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się w upalne dni, a dodatkowo wygłuszają hałasy dobiegające do budynku z zewnątrz. Roleta zewnętrzna na okno dachowe może wspierać ochrone antywłamaniową budynku, broniąc dostępu do domu intruzom, nie jest to jednak jej główne przeznaczenie. Rolety zewnętrzne na okna dachowe skutecznie chronią ponadto prywatność domowników, zwłaszcza gdy okna połaciowe zamontowane są na niedużej wysokości lub dom otoczony jest przez wysoką i gęstą zabudowę.

Co zyskasz, montując solarne rolety zewnętrzne na okna dachowe?

Roleta solarna zewnętrzna zapewnia przede wszystkim zdecydowanie wyższy komfort życia na poddaszu. Sprawnie działające rolety dachowe zewnętrzne są niezbędne, by cieszyć się optymalną temperaturą w pokojach pod dachem przez cały rok – w lecie roleta dachowa zewnętrzna skutecznie ogranicza wzrost temperatury na poddaszu i chroni wnętrza przed słońcem, a w czasie zimy wspomaga efekt wychładzania się pomieszczeń. Okno dachowe z roletą zewnętrzną jest też lepiej chronione, m.in. przed uszkodzeniem wywołanym np. spadającą gałęzią czy trudnymi warunkami pogodowymi. Solarna roleta na okno dachowe zewnętrzna pozwala w ten sposób przedłużyć żywotność okna, a w czasie niepogody zapewnia domownikom większe poczucie bezpieczeństwa, wyciszając nieprzyjemne hałasy i osłaniając dodatkowo okno dachowe i szybę. Zasunięta roleta solarna na okno dachowe zapewnia intymność, spokój, ciszę, których tak często brakuje nam zgiełku codziennych zajęć. Roleta na okno dachowe zewnętrzna może  skutecznie potrafi też odstraszyć włamywacza, a to oznacza zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Nie bez znaczenia jest również to, że wykorzystujące tzw. zieloną energię rolety zewnętrzne solarne są przyjazne środowisku, a przy okazji niedrogie w eksploatacji.

Gdzie znaleźć dobrej jakości solarną roletę do okien dachowych?

Nowej generacji solarne rolety zewnętrzne o atrakcyjnych parametrach projektuje i tworzy firma RoofLITE+, renomowany producent okien dachowych do różnych wnętrz i na każdą kieszeń. Roleta zewnętrzna solarna SSR do firmy RoofLITE+ to nowoczesna roleta zewnętrzna na okno dachowe, która łączy w sobie wszystkie najważniejsze walory trwałej i solidnej rolety zewnętrznej z innowacyjnym podejściem do automatyzacji typowej dla inteligentnych domów. Solarna roleta zewnętrzna SSR to ekologiczne i maksymalnie wygodne w użyciu rozwiązanie, dzięki któremu poddasze może być lepiej chronione przed słońcem, nadmiernym nagrzewaniem, hałasem i intruzami. Zewnętrzna solarna roleta od RoofLITE+ jest przy tym dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie i może być zastosowana przy każdym rodzaju poszycia.