5/5 - (1 vote)

Tanie części zamienne Oregon. Które lepiej mieć pod ręką?

Marka Oregon nie jest obca polskim ogrodnikom. Jednak każde urządzenie mechaniczne w końcu ulega awariom. Dlatego postanowiliśmy zestawić ze sobą kilka wskazówek, jakie części zamienne Oregon warto kupić zawczasu oraz ile trzeba za nie zapłacić.

Żyłki do kosy Oregon

Trudno sobie wyobrazić skuteczne cięcie zieleni bez porządnej kosiarki. Problem w tym, że nawet najlepsza kosa żyłkowa nie zda się na nic, jeśli zabraknie osprzętu. Zwłaszcza żyłki lubią się szybko kończyć, prawda? I to w połowie dnia, kiedy jeszcze tyle do zrobienia… Łatwo temu zapobiec, kupując zawczasu części zamienne Oregon. Są dostępne 24/7 w internecie. Dobrze je mieć w pobliżu tego lata, tym bardziej że są to produkty słynące z wytrzymałości. Seria DuoLine została wzmocniona rdzeniem, więc da radę sprostać najtrudniejszym zadaniom w każdym ogrodzie. Zapas takich żyłek można też łatwo przechowywać w komórce lub garażu.

Mocne noże do kosiarek

A skoro już o wytrzymałości mowa, skupmy się na nożach. Naprawdę warto mieć pod ręką zamienne ostrze do kosiarki Oregon. Tego typu akcesoria są narażone na ciągłe uszkodzenia ze strony drobnych kamieni albo krawężników z kostki, na które zdarza się nam najechać od czasu do czasu. W rezultacie każdy nóż może się lekko wygiąć lub po prostu ulec przytępieniu. Na ostrzenie zwykle trzeba chwilę poświecić, więc dużo lepszym pomysłem jest wymiana noża. Aby to było możliwe, trzeba wpierw się w taki sprzęt wyposażyć. Warto pamiętać, żeby dokupić do tego komplet podkładek redukcyjnych. Dzięki niemu będzie możliwy montaż ostrza do niemalże dowolnego modelu kosiarki.

Świece zapłonowe i części do sprzęgła

Ogrodowy sprzęt silnikowy w gruncie rzeczy jest zbliżony do tego, co widzimy w pojazdach. Oczywiście inna jest skala elementów, aczkolwiek zasady działania pozostają uniwersalne. W związku z tym, aby w pełni się zabezpieczyć na wypadek awarii, należy wybrać odpowiednie części zamienne Oregon do silników. Mowa o całych zestawach do sprzęgła (bęben, zębatka, łożysko igiełkowe) na przykład. Obecność takich części znacząco przyśpieszy naprawę danego urządzenia, co w sumie niejeden ogrodnik może zrobić samodzielnie.

Części zamienne Oregon – ceny

Ile kosztuje to wszystko? Oryginalne komponenty Oregon nie są drogie. Wspomniany wyżej zestaw do sprzęgła to kosz rzędu 80 zł. Noże zamienne zaś oscylują wokół setki, a ultra mocna żyłka do kos to już ponad 170 zł. Są jednak tańsze warianty, które z pewnością zadowolą mniej wymagających użytkowników.