Rate this post

Wąskie lub płytkie działki budowlane często postrzegane są jako mniej atrakcyjne bądź trudne w zabudowie. Warto jednak zwrócić na nie uwagę, gdyż w połączeniu z odpowiednim projektem domu, umożliwiają realizację komfortowej inwestycji. W dalszej części artykułu prezentujemy trzy interesujące propozycje projektowe w stylu nowoczesnej stodoły, które dla wielu Inwestorów mogą stanowić atrakcyjną ofertę, pozwalając dobrze wykorzystać naturalne uwarunkowania takich działek. Zapraszamy do odkrycia potencjału tych domów.

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły cieszą się rosnącym zainteresowaniem osób, planujących budowę swojej wymarzonej inwestycji. Zyskują uznanie entuzjastów nowoczesnego designu i prostej architektury, która za sprawą pomysłowego wykończenia zachwyca oryginalnym wyglądem. Biel, szarości, a także głębokie grafitowe tonacje tworzą kompozycje, które eksponują estetyczne walory minimalistycznych form. Nowoczesne stodoły charakteryzują się także dużymi przeszkleniami, które dodają charakteru i lekkości oraz gwarantują doskonałe doświetlenie wnętrz. Prosta konstrukcja bryły i dwuspadowy dach sprzyjają sprawnej budowie, pozytywnie oddziałują także na efektywność energetyczną budynku. Atutem domów w stylu nowoczesnej stodoły, opartych na rzucie prostokąta jest także to, że często odpowiadają założeniom budowy na wąskiej lub płytkiej działce, co bywa istotne z punktu widzenia wielu Inwestorów.

Poznaj trzy projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły z kolekcji ARCHON+ i zrealizuj komfortową inwestycję na wąskiej działce.

Dom w szkarłatkach 3 (E) OZE”

To znakomity wybór dla osób planujących budowę na wąskiej działce i marzących o domu w stylu nowoczesnej stodoły. Projekt łączy efektowną estetykę z funkcjonalnością wnętrz oraz instalacjami sprzyjającymi energooszczędnej eksploatacji. W standardzie przewidziano zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz pompy ciepła, jako źródła ogrzewania. Dom zwraca uwagę ciekawym zadaszeniem strefy frontowej oraz oryginalnym przeszkleniem. Kompozycja grafitowego i jasnego tynku w zestawieniu z drewnianą okładziną sprawia, że dom wyróżnia się na tle innych. Dwuspadowy dach bez okapów podkreśla smukłość bryły i dodaje jej charakteru. Od ogrodu zaprojektowano wspaniały taras, z częściowym zadaszeniem, które tworzy przewidziany na wyższej kondygnacji balkon. Wnętrze domu jest przemyślane i zaprojektowane z dbałością o funkcjonalność – od przestronnego salonu połączonego z jadalnią, przez kuchnię z wyjściem na zewnątrz, aż po dodatkowy pokój na parterze, który oferuje elastyczność w aranżacji przestrzeni. Na poddaszu komfortowe warunki do wypoczynku zapewniają trzy sypialnie, w tym pokój rodziców z wydzieloną garderobą, w której można zaaranżować również toaletkę. Naturalnie doświetlona łazienka oraz prania dopełniają program poddasza. „Dom w szkarłatkach 3 (E) OZE” to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną połączyć nowoczesny design z troską o środowisko i stworzyć komfortową przestrzeń pełną naturalnego światła.

„Dom w kosaćcach 24”

Prezentuje się jako idealna opcja dla osób poszukujących projektów małych domów parterowych w stylu nowoczesnej stodoły, które można zrealizować na płytkiej działce. To dom zaprojektowany z myślą o optymalnym wykorzystaniu całej przestrzeni. Charakter nowoczesnej stodoły podkreśla bezokapowy dach dwuspadowy. Połączenie grafitowego tynku z elementami drewnianymi tworzy harmonijną i estetycznie zachwycającą kompozycję. W projekcie uwzględniono wysokie przeszklenie w części dziennej oraz otwarcie stropu do połaci dachu nad salonem i jadalnią, co optycznie dodaje wnętrzu przestronności, ale również zapewnia świetne doświetlenie wnętrz i płynne połączenie z naturalnym otoczeniem. Optymalnie zaprojektowany układ pomieszczeń dzieli wyraźnie przestrzeń na część dzienną i nocną. Salon z jadalnią oraz kuchnia wyposażona w wyspę stanowią serce domu, idealne do wspólnego spędzania czasu. Strefa nocna oferuje trzy sypialnie, z czego dwie mają bezpośredni dostęp do ogrodu, oraz gabinet. Spiżarnia, dwie łazienki, garderoba i kotłownia z funkcją pralni dopełniają całość projektu. To wszystko sprawia, że „Dom w kosaćcach 24” jest wyjątkowo atrakcyjnym wyborem dla poszukujących efektywnie zaplanowanego, estetycznego i ekonomicznego w budowie domu parterowego na płytką działkę.

Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE”

Dom inspirowany estetyką nowoczesnej stodoły, wyróżniający się na tle innych, dzięki wyrazistym przeszkleniom i oryginalnie zaprojektowanej elewacji. Elementem przyciągającym wzrok jest również charakterystyczna rama, która oprócz walorów estetycznych, funkcjonuje jako praktyczna osłona nad wejściem i tarasem. W standardzie uwzględniono zastosowanie systemów takich jak wentylacja mechaniczna z rekuperacją i pompa ciepła, co podnosi efektywność energetyczną budynku i przekłada się na obniżenie kosztów użytkowania. Jadalnia, umiejscowiona przy imponującym, wysokim oknie sąsiaduje z kuchnią, w której programie przewidziano wielofunkcyjny półwysep kuchenny. Spiżarnia pod schodami, gabinet i łazienka dopełniają układ parteru. Cztery przestronne sypialnie, w tym jedna z garderobą, oraz dodatkowa garderoba i łazienka, składają się na przemyślaną i komfortową strefę nocną na poddaszu. „Dom w szyszkowcach 8 (E) OZE” stanowi idealną propozycję dla osób poszukujących domu o nowoczesnym designie, który doskonale wpasuje się w płytką działkę, gwarantując jednocześnie wysoki standard użytkowania.

Zapraszamy na www.archon.pl