5/5 - (1 vote)

 Użądlenie osy jest bardzo nieprzyjemne. W większości przypadków pojawia się natychmiast bolesna opuchlizna, która utrzymuje się nawet przez kilka dni. Dla osób uczulonych natomiast, nawet jedno użądlenie może być już zagrożeniem życia. Co zrobić, gdy w naszym domu osy założą sobie gniazdo? Niestety, samodzielne zwalczanie os może dać efekt odwrotny do zamierzonego.

Usuwanie os to nie zabawa!

Owady żyjące w strukturach społecznych potrafią doskonale komunikować się ze sobą. Jeśli jedna osa zlokalizuje zagrożenie, wkrótce będzie o tym wiedzieć cały rój. Jeżeli tym zagrożeniem będzie człowiek, to siłą rzeczy stanie się celem ataków rozwścieczonego roju. I choć brzmi to jak scenariusz do filmu katastroficznego, to należy mieć świadomość, że takie sytuacje po prostu się zdarzają. Usuwanie gniazd os należy więc przeprowadzać sprawnie, szybko i skutecznie lub – dla własnego bezpieczeństwa – nie brać się za to wcale i powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. W przeciwnym wypadku owady, gdy poczują się zagrożone, zaczną zwyczajnie bronić swego gniazda.

Usuwanie gniazd os – BIAŁYSTOK

Przedsiębiorstwo ABC Insekt już od 1996 roku świadczy usługi profesjonalnej dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji. Do wykonywanych przez firmę działań należy także zwalczanie gniazd os z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych. W zależności od umiejscowienia gniazda mogą to być preparaty proszkowe lub płynne. Istotnym elementem strategii jest w tym przypadku wiedza, którą firma ABC Insekt przekazuje swym klientom odnośnie do dalszego postępowania, a konkretnie do użycia skutecznych środków odstraszających osy. Nigdy bowiem nie da się wytępić całej populacji, ponieważ część osobników zawsze znajduje się poza gniazdem. Owady te mają tendencję do odbudowywania gniazda w tym samym miejscu, dlatego warto znać sposoby, by je do tego zniechęcić.

Zapraszamy do kontaktu

ABC Insekt Białystok
ul. M.C. Skłodowskiej 3
15-904 Białystok
e-mail: bialystok@abcinsekt.pl
tel: +48 664 769 061