5/5 - (1 vote)

Te ametystowe kwiaty są naprawdę kultowe i natychmiast rozpoznawalne. I choć utrzymanie tych kwitnących roślin w jak najlepszym stanie wymaga trochę pracy, zdecydowanie warto włożyć w to wysiłek.

Jeśli chcesz, aby naprawdę piękna roślina kwitnąca dodała głębokich fioletowych odcieni do Twojego ogrodu, wypróbuj Wisterię.

Jak wyhodować Wisterię w doniczce

Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie, chcesz ulepszyć swój ogród balkonowy lub po prostu masz nadzieję dodać Wisterię do listy pomysłów na małe patio, te piękne pnącza można uprawiać w doniczkach i pojemnikach – a korzyści z tego są ogromne ogloszenia24m.pl

Czego będziesz potrzebować do wyhodowania Wisterii

Kwitnącej rośliny Wisterii floribunda (glicynia japońska). Wisteria amerykańska (Wisteria frutescens) jest również dobrą opcją dla każdego, kto chce mieć bardziej stonowaną roślinę

  • Duża doniczka lub pojemnik o średnicy co najmniej 45 cm
  • Worek dobrego kompostu doniczkowego na bazie gliny
  • Kielnia

Para ostrych, czystych sekatorów

Zazwyczaj wisteria powinna być uprawiana przy mocnej konstrukcji, takiej jak dom, ponieważ ma naprawdę mocne, zdrewniałe łodygi.

Wybierz największą doniczkę, na jaką masz miejsce – Wisteria może pochwalić się złożonym systemem korzeniowym, więc musisz wybrać największą doniczkę, na jaką masz miejsce.

Nie oszczędzaj na kompoście – Przede wszystkim upewnij się, że doniczka może pomieścić dobrej jakości kompost, który zawiera wolno uwalniający się pokarm. „Wisteria to głodna roślina, więc dobrej jakości kompost jest niezbędny. Sprawdź, czy doniczka ma dobry drenaż.

Zwróć uwagę na poziomy sadzenia – Najważniejszy jest poziom sadzenia. Musisz upewnić się, że sadzisz roślinę na tej samej głębokości, na której znajdowała się w doniczce, w której ją kupiłeś.

Trzymaj się regularnego harmonogramu karmienia – Wisteria rozwija się w świetle słonecznym, więc upewnij się, że umieszczasz doniczkę w miejscu, które zapewnia pnączu co najmniej sześć godzin światła słonecznego dziennie. I pamiętaj: Wisteria to niezwykle głodna roślina, więc jeśli naprawdę chcesz, aby dobrze się rozwijała, musisz ją regularnie karmić i podlewać.

Przeczytaj również:  Jak odnowić stare meble w 3 prostych krokach?

Upewnij się, że regularnie przycinasz Wisterię – Wisteria to silnie rosnące rośliny, które mogą wypuszczać wiele nowych pędów i liści – zwykle kosztem tych wspaniałych fioletowych kwiatów. Uprawiając je w doniczce, wzrost jest jednak bardziej ograniczony, co ułatwia harmonogram przycinania.

Przez pierwszy rok lub dwa najlepiej skoncentrować się na uzyskaniu ładnej ramy. „Wisterie doniczkowe są prawie zawsze uprawiane jako standardy (na łodydze), więc skoncentruj się na tym i uzyskaj krzaczastą grupę gałęzi na szczycie.