5/5 - (1 vote)

O tym, że zieleń w mieście jest potrzebna, wiemy wszyscy. Zieleń to oczywiście nie tylko drzewa i trawniki, ale także kwiaty. Te ostatnie wymagają szczególnej pielęgnacji oraz ochrony. Niezawodnym sposobem do zapewnienia kwiatom odpowiednich warunków wegetacji są trwałe i solidne donice.

Jakie powinny być miejskie donice?

W przestrzeni publicznej zawsze trzeba się liczyć z wypadkami losowymi. Do rzadkości nie należą także akty wandalizmu. Dlatego też uniwersalna miejska donica powinna być masywna i ciężka, aby mogła skutecznie odpierać chuligańskie wybryki. Powinna też być odporna na potencjalne uszkodzenia z przypadku (np. w wyniku kontaktu z pojazdem mechanicznym, maszyną budowlaną etc.). Jednocześnie jednak powinna być estetyczna i stanowić wartość dodaną w wyglądzie swojej okolicy. Takie warunki (oraz szereg innych) spełniają donice betonowe. Zastosowany do ich produkcji beton architektoniczny posiada drobnoziarnistą strukturę, która umożliwia uzyskanie gładkiej, przyjemnej w dotyku i miłej dla oka formy.

Co można zyskać, dzięki donicom betonowym?

Oprócz tego, że doskonale chronią znajdującą się w nich zieleń, na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt. Czasem bywa, że dany fragment przestrzeni miejskiej zostanie zaprojektowany tak, że tej zieleni za dużo nie ma. Niekiedy mówi się w takich przypadkach wręcz o „betonozie”. Doskonałą receptą na tego typu sytuacje jest właśnie mała architektura, a konkretnie donice betonowe, które – z racji tego, że można je ustawić praktycznie wszędzie – pozwolą wypełnić betonowy plac kolorową i bujną zielenią. Często wówczas sprawdzają się także donice betonowe na wymiar, które można dowolnie ze sobą konfigurować, by uzyskać pożądany efekt z precyzyjną dokładnością kształtów i wymiarów.

Szerokie spektrum zastosowań!

Miejskie place, alejki, bulwary, chodniki, fronty urzędów i obiektów użyteczności publicznej, firmowe posesje – to tylko przykłady miejsc, w których betonowe donice świetnie wkomponują się w miejski krajobraz, dodając jednocześnie kolorytu i ożywczej zieleni.

Gardecon Mateusz Wołkowycki
NIP: 6030077772
17-200 Hajnówka
ul. Górna 19
+48 692-358-356
kontakt@gardecon.pl
https://www.gardecon.pl/