Bruzdownica – co to takiego i jak się z niej korzysta?

0
56
5/5 - (1 vote)

Bruzdownica to specjalne narzędzie elektryczne używane do tworzenia w murach rowków, które ułatwiają układanie kabli i rur. Wewnątrz bruzdownicy znajdują się dwie diamentowe tarcze podobne do tych używanych w szlifierkach kątowych i napędzane przez silnik elektryczny. Dystans pomiędzy tarczami można regulować za pomocą tulejek dystansowych. Tarcze są osłonięte, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, a całe narzędzie jest zamocowane na metalowej stopie umożliwiającej przesuwanie po powierzchni. Aby móc w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje to urządzenie, można dokupić do niego akcesoria. Ponadto warto dbać o regularne wymiany części do bruzdownic. W ten sposób można zachować narzędzie w jak najlepszym stanie, co bez wątpienia przełoży się na niepodważalną jakość wykonywanej pracy.

Jak działa profesjonalna bruzdownica?

Bruzdownica pozwala na wycinanie równoległych szczelin w twardym materiale. Zazwyczaj używa się jej w branży budowlanej, gdzie wycinane są rowki pod rury lub kable. Resztki pozostające pomiędzy szczelinami można usunąć za pomocą młota obrotowo-udarowego lub młota kującego. Narzędzie to jest bardzo przydatne, gdy potrzebujemy równych i precyzyjnych szczelin o określonej szerokości i głębokości. Należy jednak pamiętać, że podczas korzystania z bruzdownicy powstaje duża ilość pyłu, dlatego niektóre z urządzeń są skonstruowane w taki sposób, by można było podłączyć do nich odkurzacz. Oczywiście nagromadzony pył można też usunąć po skończonej pracy, również korzystając w tym celu z odkurzacza.

Części do bruzdownic – co robić w przypadku awarii?

Ze względu na specyfikę pracy bruzdownic urządzenia te są narażone na różnorakie trudności, a nawet uszkodzenia. Dlatego też zaleca się inwestowanie jedynie w bruzdownice od sprawdzonych producentów. Jeśli jednak dojdzie już do awarii, zwykle konieczna okazuje się wymiana którejś z części. Dobrą praktyką wśród osób z branży jest trzymanie niektórych elementów w zapasie na wypadek konieczności wymiany części do bruzdownic. Najczęściej są to uszczelki, śruby, obudowy, wirniki, łożyska, szczotki węglowe, zębatki, regulatory obrotów itp. Część z tych przedmiotów to akcesoria, które zużywają się wraz z normalnym użytkowaniem bruzdownicy. Inne z kolei przydają się w razie poważniejszych awarii, gdy konieczny jest zakup odpowiedniego komponentu oraz jego wymiana.

Oryginalne części do bruzdownic w GTX Service

W GTX Service specjalizujemy się w sprzedaży oryginalnych części do bruzdownic. Ponadto jesteśmy też serwisem i oferujemy klientom kompleksowe usługi w zakresie naprawy. Nasza oferta obejmuje markowe komponenty do różnych modeli bruzdownic, co zapewnia bezpieczeństwo, trwałość i skuteczność. Dzięki dostępowi do części zamiennych bezpośrednio od producentów danych modeli dajemy Ci pewność, że po wymianie narzędzie będzie działało zgodnie z fabrycznymi standardami.

Kompleksowa usługa – zleć nam naprawę!

Jeśli Twój sprzęt wymaga naprawy, skorzystaj z naszych usług serwisowych. Doświadczony zespół techników GTX Service zajmie się Twoją bruzdownicą i przywróci ją do pełnej sprawności. Zaufaj nam, jeśli zależy Ci na jak najlepszych rozwiązaniach. Skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.